Hamilelikte Beslenme

Kendimiz için aradığımız yeterli ve dengeli beslenme hamilelikte daha da önem kazanıyor. Hamilelikte beslenme hem anne hemde bebeğin sağlığı için çok önemli. Bebeğin anne karnında fiziksel ve zihinsel gelişimi annenin yeterli ve dengeli beslenmesine bağlıdır.

Gebelikte Beslenme ve Online Diyet

HAMİLELİKTE BESLENME NEDEN ÖNEMLİ?

Hamilelikte Kaç Kilo Alınmalı?

Hamilelik sürecinde kaç kilo alınmalı? Hamilelikte ideal kilo alımı nedir?

Hamilelikte alınması gereken kilo annenin yaşına, sağlığına, kilosuna, önceki gebelik öyküsüne ve bunun gibi pek çok nedene bağlıdır. Üstelik önemli olan sadece alınan kilo değildir, günlük tüketilmesi gereken protein, vitaminler, mineraller de anne ve bebeğin sağlığı için önemlidir. Bu nedenle hamilelik sürecinde muhakkak bir uzmana gözükmelisiniz. 

Hamilelikte Zayıflanmalı Mı?

Hamilelikte kesinlikle diyetisyen desteği alınmalı ancak zayıflamamız gerekiyorsa ya da zayıflamak istiyorsak diyetisyen desteği almamız daha önemli. 

Eğer annenin fazla kiloları varsa hamileliğin ilk 3 ayı zayıflanabilir ancak diyetisyen kontrolünde. Hamileliğin son 6 ayı kilo koruma programları uygulanabilir. Böylece yağ oranınız azalacak doğum daha kolay gerçekleşecektir

Sıkça Sorulan Sorular?

İletişim numaralarımızdan ve randevu sayfamızdan bizlerle iletişime geçerek sizi özel hissettirecek tüm beslenmenizle ilgilenecek bir diyetisyeniniz olsun.
Online görüşme; evinizden çıkmadan hamilelik sürecinizde bir telefon uzağınızda olan WhatsApp veya Zoom uygulamaları ile kaliteli bir şekilde görüntülü beslenme ve diyet hizmeti alabilirsiniz.
Randevu öncesi ön görüşmeler ücretsizdir, diyetisyeniniz sizin durumunuzu inceler, öneriler sunar ve belirlediğiniz saatte randevu almak için ön bilgi almış olursunuz.