Böbrek hastalığında ve diyalizde beslenme

Böbrek hastalığı, hastaların psikolojileri ciddi anlamda etkileyebilen hastalıklardan birisidir. Böbrek hastalıklarının çeşitlerine göre kısıtlanması ve serbest bırakılması gereken yiyecekler çok farklıdır. Eğer herhangi bir böbrek hastalığına sahipseniz bir diyetisyenle çalışarak daha fazla serbest yiyeceğe erişebilirsiniz. Hatta böbrek hastalığınızın türüne göre eğer bir süre diyet listenize uyup kan değerlerinizde düzelme sağlayabilirseniz ara ara yasaklı listelerimizden de yiyecekler seçip tüketebilirsiniz.

Böbrek hastalığı bize pek diyet yapıp yapmama seçeneği sunmaz. Hastalığın ilerlememesi veya gerilemesi için diyet yapmak zorunda kalırız. Size en büyük tavsiyem psikolojinin diyetten daha önemli olduğunu sizin kısıtlanan yiyeceklerden ibaret olmadığınızın farkına varmanız gerektiğidir.

Diyaliz hastalarında beslenme durumuna denecek olursam size şunu söyleyebilirim diyaliz günlerinde daha az yorgun hissetmek için diyalizden sonra daha az sinirlenmek için daha az ağız kokusu ve ağız yaraları yaşamak için daha az bulantı şikayeti yaşamak için daha dinç hissetmek için kan değerlerinizin daha iyi olması için diyaliz ömrünüzün daha fazla olması için kalp krizi riskinizin en alt seviyelerde durması için diyalizle uyumlu diyet programları yapmalısınız. diyalizle birlikte yaptığınız diyet listeleri sizin yaşam kalitenizi gerçekten çok üst düzeylere çıkaracak. Bir diyaliz hastasının hayat kalitesini ve yaşam standartlarını en üst seviyeye çıkaracak etkenlerden en büyüğü beslenmedir.

Böbrek Hastalığında Online Diyet

Bulunduğunuz bölgede diyetisyen yoksa veya diyetisyene gidemeyecek durumda rahatsızlığınız söz konusu ise online diyetisyeniniz bir telefon uzağınızda. Lütfen bizleri arayarak online diyet hizmetimizden bilgi alınız.

Online diyet evde, işte veya tatilde diyetisyeninizi bir telefon uzağınızda daima sizinle hissettirir. Size özel diyetisyen sayesinde zamandan tasarruf sağlarsınız.
Online diyet ile ofisinde görüşme sağlayan diyetisyenlerimiz yine ofislerinde olacaktır tek değişen sizin danışan koltuğunda oturmayan oluşunuz. Diyetisyenlerin verdikleri programlara uyma durumunda gözle görülür sonuçlar elde etmek mümkün.
Anasayfa'da bulunan randevu formunu doldurarak veya iletişim numaralarımızdan diyetisyenlerimizi arayarak size uygun gün ve saat için randevu oluşturabilirsiniz. Ön görüşmeler ücretsizdir bizleri aramaktan çekinmeyiniz.